Stříkaná izolace německého výrobce s uzavřenou strukturou buněk je nejlepší dostupný způsob zateplení, poskytující téměř dvojnásobný tepelný odpor oproti pěnám s otevřenou strukturou buněk. Pěna s uzavřenou strukturou buněk zabraňuje vzniku plísní, zpevňuje stavební konstrukci a řadí se do kategorie středně tvrdých pěn. Kompletně vyplní všechna (i těžce dostupná) místa, zabraňuje vzniku tepelných mostů a vytváří bezespárou izolační vrstvu.

Oblast a podmínky použití: Izolace základů, izolace fasád, izolace stropu, izolace stěn, izolace podlah, izolace střech zevnitř objektu apod. Pěnu s uzavřenou strukturou buněk je možné aplikovat od - 6°C (aplikace je možná v průběhu celého roku).

Izolace pěnou s uzavřenou strukturou buněktrvale drží na částech nosných konstrukcí a podkladech, které díky svým vlastnostem zpevní až 3x, minimalizuje vzduchové/tepelné ztráty. Mnohonásobně zvyšuje úsporu energie vytváří stabilnější vnitřní klima (stavby) včetně zvukové izolace . Pokud je pěna aplikována na základy a podlahy staveb, vytváří bezespárou vodotěsnou zábranu, dokonale izolující stavbu proti průsaku vody.

CO JE UZAVŘENÁ STRUKTURA BUNĚK?

Stříkaná pěnová izolace s uzavřenou strukturou buněk patří mezi nejúčinnější dostupné materiály na zateplení domu, disponující vynikající hodnotou součinitele tepelné vodivosti 0,0206 [W/(m.K)]. Hustota stříkané izolační pěny s uzavřenou strukturou buněk je přibližně 41 Kg/m3. Uzavřená struktura pěnové izolace sestává z milionů miniaturních uzavřených buněk, což vede k vysoce efektivním izolačním vlastnostem této izolace. Stříkaná pěnová izolace s uzavřenou strukturou buněk zajišťuje vysoce efektivní tepelnou a vzduchovou barieru, vynikající odolnost vůči vodě a chemickým látkám. Další nespornou výhodou uzavřené struktury je její tuhost a pevnost.

Izolace s uzavřenou strukturou buněk se aplikuje stříkáním směsi, která během několika sekund 50 krát zvětšuje svůj objem. Tímto způsobem dokonale zaplní každou prasklinu a štěrbinu. Její výhodou je dokonalá a trvalá přilnavost ke každé stavební konstrukci.Dokonale utěsní plášť budovy, nesmršťuje se, neprohýbá, „nesedá si“ a zůstává neporušená po celou dobu životnosti budovy, kterou zpevňuje. Po několika minutách je pěna zcela vytvrzena a připravena k nanášení dalších vrstev – zdiva, betonu, anhydridové vrstvy při použití v podlahách, sádrokartonu nebo nátěrů, čímž urychluje celý stavební proces.

Po aplikaci je pěnová izolace zdravotně nezávadná a neuvolňují se z ní žádné toxické látky! Stříkaná pěnová izolace s uzavřenou strukturou buněk je vhodná zejména pro izolaci jak interiéru tak exteriéru díky vynikajícím izolačním vlastnostem. Pěna USB je izolace s uzavřenou strukturou buněk aplikovaná nástřikem od 5cm nevyžadujícím parozábranu!. Stříkaná pěnová izolace s uzavřenou strukturou buněk generuje významné energetické úspory, je šetrná k životnímu prostředí.